Agencja SEO – wysokie pozycje w Google w Twoim zasięgu!

pozycjonowanie lokalne

Pozycjonowanie lokalne

Celem każdego, szeroko zakrojonego procesu pozycjonowania stron WWW jest podniesienie ich pozycji w rankingu Google. Skupia się ono głównie na promowaniu fraz kluczowych ściśle powiązanych z konkretną domeną. To właśnie po nich użytkownicy mogą znaleźć w wyszukiwarce internetowej witryny o interesującej ich tematyce. Strategia działań marketingowych może przybierać różne formy, ale zawsze bazuje na pewnych standardach, często określanych mianem White Hat SEO.

Jeśli jednak prowadzisz biznes o zasięgu regionalnym i chciałbyś zaistnieć w Internecie, powinieneś postawić na nieco odmienną formę promocji - pozycjonowanie lokalne. Nasza agencja SEO może się tym zająć, skutecznie pomagając Ci w dotarciu do wielu nowych klientów i realizacji wszystkich celów biznesowych. Sprawdź już teraz, na czym polega taka usługa i dlaczego warto się na nią zdecydować!

Czym wyróżnia się lokalne pozycjonowanie stron WWW w Google?

Z punktu widzenia działań marketingowych, lokalne pozycjonowanie stron WWW w Google w niczym nie różni się od tradycyjnych metod promocji. To, co jest unikalne w tej metodzie, to forma słów kluczowych. Stosuje się tutaj tzw. geolokalizowane frazy, czyli z dopisanymi lokalizacjami, np. nazwami województw, miast, a nawet konkretnych dzielnic. Dlaczego takiego rozwiązanie jest godne polecenia osobom prowadzącym działalność o zasięgu regionalnym? Ma ono wiele zalet, a do najważniejszych należy zaliczyć:

mniejszą konkurencję w stosunku do fraz ogólnopolskich,
możliwość precyzyjniejszego docierania do grupy docelowej firmy, 
przystępną cenę i zwykle stosunkowo szybko widoczne efekty. 

W pozycjonowaniu bardzo ważna jest indeksacja strony

Zastanawiasz się, dlaczego niedawno uruchomiona strona WWW nie generuje żadnego ruchu? Prawdopodobnie nie została zaindeksowana przez Google. Proces ten polega na dodaniu domeny, wraz z jej podstronami, do specjalnej bazy danych, w której obecnie znajdują się blisko 2 miliardy różnych adresów. Prawidłowa indeksacja jest niezwykle istotna z punktu widzenia pozycjonowania. Dochodzi do niej, gdy roboty wyszukiwarki odnajdą witrynę i przeprowadzą analizę m.in.:

01

jakości contentu, 

02

poprawności kodu serwisu internetowego, 

03

wydajności działania,

04

jakości linków zewnętrznych.

Szczególnie ostatni element jest ważny. Budowanie bazy odnośników prowadzących do Twojej domeny z „mocnych” witryn zewnętrznych jest jednym z kluczowych elementów, mających wpływ na pozycję strony WWW w rankingu Google. Z tego powodu, zajmując się pozycjonowaniem lokalnym, zawsze duży nacisk kładziemy na budowę solidnego profilu linkowego.

pozycjonowanie lokalne
pozycjonowanie stron www

Kompleksowo pozycjonujemy strony internetowe!

Nasza agencja SEO to zespół ekspertów z branży mogących pochwalić się dużym doświadczeniem i licznymi sukcesami. Bazując na swojej wiedzy, wykorzystujemy wiele sprawdzonych metod pozycjonowania lokalnego stron WWW. W strategii marketingowej uwzględniamy m.in.:

prowadzenie zewnętrznych i wewnętrznych blogów,

tworzenie wizytówki Google Moja Firma, 

utrzymanie wysokiej aktywności na branżowych forach internetowych. 

Skontaktuj się z nami i już dziś zacznij promować w sieci swój biznes o zasięgu lokalnym!

Źródła:
https://www.grupa-tense.pl/pozycjonowanie-lokalne/
https://www.grupa-tense.pl/blog/indeksowanie-strony-w-google-na-czym-polega-indeksacja-i-jak-przebiega/

Kontakt